Başhekim Prof.Dr. NilüferKutayORDUGÖKKAYA Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018

Başhekim Prof.Dr. NilüferKutayORDUGÖKKAYA

0 (2).JPG


 Prof.Dr. Nilüfer Kutay ORDU GÖKKAYA
Prof.Dr. Nilüfer Kutay ORDU GÖKKAYA

Nilüfer Kutay ORDU GÖKKAYA, Akşehir’de doğdu. İlköğretimini Ankara Ulubatlı Hasan İlkokulu, Orta ve Lise Öğretimini Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1989 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu. Ardından asistanlık eğitimine Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (FTR) alanında Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladı ve 2000 yılında Uzman Hekim oldu. Aynı yıl sınavla eğitim kadrosu ve Başasistanlık kadrosuna atandı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nca 2001 yılında yurt dışında yetiştirilmek amacıyla Geriatri alanında Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta şehrinde Emory Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Dale Strasser ile Wesley Woods Geriatric Hospital’da Prof. Dr. Joseph Ouslander ile çalıştı. Yurda dönüşte alanında Geriatrik Rehabilitasyon çalışmalarına büyük katkılarda bulundu ve ayrıca Kardiyoplumoner Rehabilitasyon (KPR) alanında Türkiye’nin öncü laboratuvarlarından olan Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi KPR Laboratuvarları’nın sorumlu hekimlerinden biri olarak çalıştı. 2008 yılında Doçent ünvanı alan GÖKKAYA 2010 yılında Gazi Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda Elektronöromyogragfi (EMG) eğitimi aldı ve 2011 yılında Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi EMG Laboratuvarında çalışmalarına devam etti. Ardından 2011 yılında Algoloji Üst İhtisas Diploması aldı. Aynı yıl FTR alanında Avrupa Birliği Tıp Konseyi Denklik Diploması sahibi oldu. 2012 yılında Robotik Rehabilitasyon ve FTR alanında uygulamaları konusunda eğitim alan GÖKKAYA, 2014 yılında Eğitim Görevlisi olarak atandı, 2015 yılında aynı hastanede FTR Klinikleri İdari Sorumlusu olarak görevlendirildi. Halen görevi devam ederken 2016 yılında Askeri Hastanelerin Sağlık Bakanlığı’na devri sonrası, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin değişen ismiyle Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticisi olarak atandı. 2017 yılında Profesör ünvanı aldı ve 2018 yılında aynı hastaneye Başhekim olarak atandı. Halen göreve devam etmektedir.

ORDU GÖKKAYA’nın çok sayıda  yayımlanmış 80'e yakın yurt içi ve yurt dışı makalesi, kitap bölümü ve kitap yanında SCI ve SCI –Expanded’e giren yurt içi ve yurt dışı dergilerde hakemlik, kitaplarda editör yardımcılığı yapmaktadır. Tüm yayınlarına yapılan atıf sayısı 600’ün üzerinde olup, h indeksi 13 olup, i-10 indeksi 14’tür. Halen yurt içinde Türk Geriatri Derneği, Klinik Araştırmalar Derneği, Omurilik Hastalıkları Derneği, Osteoporoz Derneği, Romatizma Araştırma ve Savaş Derneği, Türkiye El Hastalıkları ve Rehabilitasyonu Derneği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği, Türk Tıbbi Rehabilitasyon Kurumu Derneği’nde, yurt dışında European Society of Physical and Rehabilitation Medicine, International Society of Physical and Rehabilitation Medicine, International Association for the Study of Pain ve World Federation for Neurorehabilitation üyelikleri bulunmaktadır.

Alanıyla ilgili projelerin yanında hastane yönetimi ve sağlıkta kalite standartlarının arttırılması konularında Sağlıkta Mükemmeliyet Merkezi Çalışmaları, Sağlıkta Akreditasyon Çalışmaları ve HIMSS validasyonu ve Sağlıkta Kalite Çalışmaları yanında rehabilitasyon alanında önemli projelerden olan Rehabilitasyon Hemşireliği Sertifikasyon Programı, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Süreçlerinin Yapılanması ve İzlemi, Görme Engelli Bireylerin Rehabilitasyonu ve Hayatla Buluşma projesi projelerinde aktif olarak görev almaktadır.

Doç. Dr. Cevdet Serkan GÖKKAYA ile evli olan Prof. Dr. Nilüfer Kutay ORDU GÖKKAYA’nın bir kız, bir erkek çocuğu bulunmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 


 
Paylaş